Farmakologijos kursas “Tibeto medicinos mediko medžiagos”

Tibeto Medicinos Akademija Lietuvoje kviečia į Kursą “Tibeto medicinos mediko medžiagos”. (1-asis Tibeto medicinos farmakologijos lygis) Birželio 12-18 dienomis Vilniuje. Kursą veda gydytojas Vsevolod Orlov (Sankt Peterburgas).

Kurso trukmė – 7 dienos.
“Mediko medžiagos” – tai “materialioji” tibeto medicinos dalis. Tiesą sakant, Medicinos Budos (jis yra visų tibeto gydytojų “karalius”) mandala – tai kalnas, ant kurio auga vaistingieji augalai. Tai pasaulis, kuris mus supa ir kuriame yra viskas, kas reikalinga gydymui. Pažintis su pagrindiniais vaistingaisiais augalais – įėjimas į Medicinos Budos Mandalą.
Per ilgus vystymosi amžius tradicija išstudijavo visas mus supančio pasaulio substancijas ir medžiagas. “Šelpreng” ir kituose panašiuose klasikiniuose veikaluose aprašyti visų Tibeto Medicinoje naudojamų substancijų skonis, savybės, gydomasis poveikis, išvaizda, jų pakaitalai ir ekvivalentai.
Visą gyvenimą galima aiškintis begalinę TM mišinių komponentų įvairovę, bet praktiniam jų panaudojimui gydytojui būtina žinoti bent jau dažniausiai naudojamas substancijų – gydomųjų augalų, mineralų, druskų ir pan. – rūšis.

Šis kursas įveda į TM “Mediko Medžiagos” pagrindus, jame studijuojamos substancijos, be kurių neįmanoma suprasti tibetietiškos farmakologijos. Kurse nagrinėjamos 120 dažniausiai naudojamos TM substancijos, įeinančios į visus klasikinius mišinius. Tai, daugiausia, augalai ir kai kurie mineralinės ir gyvulinės kilmės komponentai. Pateikiami visų komponentų demonstraciniai pavyzdžiai, siūloma juos nagrinėti klasikiniu tibetietišku būdu – pagal išvaizdą, skonį, kvapą. Augalai, augantys tik Indijoje ir Tibete nagrinėjami kartu su vietiniais ekvivalentais ir pakaitalais.

Kursas rekomenduojamas ne tik ketinantiems ir toliau studijuoti TM farmakologiją, jis reikalingas ir praktikuojantiems procedūras, kadangi daugelis procedūroms naudojamų aliejų yra paruošiami užpilant žoles. Tie, kurie eis į antrąjį kursą “Bendroji TM farmakologija” turės išlaikyti “Mediko Medžiagų” egzaminą, kadangi farmakologijos – TM mišinių – studijos, neturint bent jau bendrųjų žinių apie šių mišinių komponentus, netikslingos.

Kursas vedamas rusų kalba su privalomuoju vertimu į lietuvių kalbą.

Po kurso “Mediko Medžiagos” jums pasiūlysime “Vienos dienos farmakologijos kursą gydytojams ir masažuotojams, praktikuojantiems TM procedūras”. Datos kol kas nėra numatytos.

TM gydytojai ir masažuotojai, įsisavinę sąvokas ir teoriją ir išsirinkę procedūras, kaip pagrindinį gydymo metodą, į savo praktiką gali įtraukti ir bazinius mišinius. Tam nebūtina pilnai praeiti pilną “Bendrosios farmakologijos” kursą, užtenka gauti informaciją apie pagrindinių mišinių panaudojimą. Jie būtų naudojami kaip papildymas procedūroms, pagrindiniam metodui. Būtinas tam pagrindas yra Mediko Medžiagų – žaliavų, iš kurių ruošiami mišiniai – išnagrinėjimas.

Nagrinėjimui išrenkami pagrindiniai vaistai, kurie negali pakenkti jokiu atveju. Suteikiama informacija apie jų sudėtį, analizuojami klinikiniai požymiai – kokiais atvejais jie skiriami, panaudojimo metodika.

Mišiniai parenkami taip, kad paveiktų:
1) sutrikusią došą (vėją, tulžį ar gleives)
2) ligą / sindromą (nevirškinimas, karštis, šaltis)
3) reikšmingus simptomus (skausmai širdyje, smegenų kraujotakos sutrikimai, mėnesinių ciklo sutrikimas ir pan.)
Detaliai aiškinami vartojimo ypatumai, studentai pilnai supranta, kaip mišinys naudojamas.

 

Tiems, kurie nori toliau gilintis į farmakologijos studijas, pasiūlysime kursą “Bendroji Tibeto medicinos farmakologija”. (“TM farmakologija”, 2-asis lygis). Kurso laiką nustatysime po norinčiųjų gilintis ir išlaikyti egzaminą grupės suformavimo.

Kurso trukmė: 10 dienų
Kursas skirtas tiems, kurie jau praėję bazinių TM sąvokų mokymus.

Kurse nagrinėjami:
• Vaistinių priemonių formos : milteliai, nuovirai, kchandai ir kt.
• TM mišinių sudarymo principai
• Pagrindinės vaistingųjų mišinių grupės pagal Troru Cenamo Čžud-Ši komentarus
• Mišinių grupės pagal nozologijas (“mišiniai limfos gydymui”; “mišiniai kraujo gydymui”, “Mišiniai tulžies praeinamumo gydymui”, “Mišiniai karščio ir šalčio gydimui”) ir kt.
• Kombinuotieji vaistai (pvz. Ruta-6 ir Čun-5 sukuria mišinį Ru-Čun ir pan.)
• Paskyrimo metodai: kas paskiriame iki, po, per maistą ir pan.

(Viso apie 100 mišinių)

Studijavimas vyksta optimaliai įsisisavinama forma, su gydytojų praktikos pavyzdžiais ir sudarant palyginamąsias lenteles, paaiškinančias vaistų veikimo skirtumus, priklausomai nuo mišinių sudedamųjų dalių. Taip pat, jei leis kurso organizavimo sąlygos, studentai grupėse pagaminti po keletą mišinių iš tibeto gydytojo pagrindinio arsenalo, galės pradėti juos naudoti.
! Besiruošiantiems studijuoti farmakologiją: Farmakologijos studijavimas be Mediko Medžiagų įsisavinimo neturi prasmės. Farmakologijos kurse jūs turėsite greitai prisiminti komponentų savybes. Į farmakologijos kursą įleidžiami tik išlaikę egzaminą iš Mediko Medžiagos!

Dėmesio! Į kursą “Vienos dienos farmakologijos kursą gydytojams ir masažuotojams, praktikuojantiems TM procedūras” ir “Bendroji Tibeto medicinos farmakologija” neįleidžiami naujokai, o tik tie, kurie studijavo TM pagrindus arba praėję tibeto masažo kursą, praėję kursą “Mediko Medžiagos” ir jau priiminėjantys pacientus.

 

Vsevolod Orlov, g. 1963 m.
Išsilavinimas – aukštasis medicininis, specialybė – gydymas, specializacija – terapeutas.
Sveikatos apsaugos sistemoje dirbo Greitosios pagalbos gydytoju (intensyviosios terapijos brigadoje), reamatologija, terapinis skyrius, reabilitacijos skyrius. Valstybiniai sertifikatai, patvirtinantys terapijos pagrindų specializaciją: fitoterapija, girudoterapija, homeopatija. Studijuoja ir praktikuoja “netradicinę” mediciną – įskaitant akupunktūrą ir Tibeto mediciną 20 metų. Akupunktūros mokėsi iš šio metodo meistro L.N. Dolgopolskio.
Tibeto mediciną ėmėsi savarankiškai studijuoti 1995 metais, po to praėjo teorinio ir praktinio mokymo kursus, kuriuos vedė patyrę ir žinomi Tibeto medicinos gydytojai. Tai Buriatų gydytojas iš Vidinės Mongolijos Helek Belber; Mongolų gydytojas, gydymo centro “Mažaa” direktorius B. Miagmarsuren; TM instituto “Čagpori” (Lhasoje) profesorius daktaras Vangu; TM gydytojas, TTMA vadovas Nida Čenagtsang (Tibetas).
Knygos, verstos iš anglų k. apie tibeto mediciną (psichinių ligų skyrius) “Mūsų proto demonai: išgydymo deimantas”. Redaktorius ir leidėjas.
Nuo 1999 m. skaito paskaitas, veda kursus (ir išvažiuojamuosius) tibeto medicinos tema.
Praktikuojantis tibeto medicinos gydytojas, stažas – 20 m. Priima pacientus Sankt Peterburge, Maskvoje, Kijeve, Bulgarijoje ir Vilniuje.

Kursai yra mokami.

Registracija būtina!!!

Detalesnę informaciją pranešime užsiregistravus. Maloniai prašome registruotis į kursus iš anksto tel. 869940086 Anastasia, el.p. info@tibetanmedicine.lt.