Kas yra Ku Nje?
Ku Nje masažo praktika gimė Senovės Tibete prieš beveik 4000 metų ir yra praktikuojama Tibeto medicinos tradicijos linijoje. Ku Nje buvo praktikuojamas naudojant specialiai paruoštus aliejus ar iš sviesto išgautus preparatus – taip buvo gydomas paciento disbalansas. Medžių šakelės, pagaliukai ir akmenys buvo plačiai naudojami kaip terapijos priemonės, jais buvo spaudžiamos skirtingos kūno dalys ir taškai, taip atstatant žmogaus sveikatą ir gerą savijautą.
Pažodžiui Ku reiškia ‘tepti’ ar įtrinti kūną su gydančiais aliejais, kuriuos organizmas įsisavina per odą, o Nje reiškia patį masažą. Nje technikos apima raumenų bei sausgyslių minkymą, spaudimą bei svarmenų aplikacijas, taip veikiant įvairius taškus bei kanalus. Chi yra galutinė Ku Nje terapijos dalis, ji apima aliejų nuvalymą nuo kūno, naudojant miežių ir avinžirnių miltelius. Taip pat gali būti naudojami ir kiti ingredientai, priklausomai nuo žmogaus diagnozės. Kitas Ku Nje terminas yra Chukpa (Tib. Byugpa).
Tradicinės Tibeto medicinos sistema yra sukurta siekiant dviejų tikslų – ligos prevencijos ir ligos gydymo. Gydymo metodai yra:
- Gydomoji dieta
- Gyvenimo būdo keitimas
- Augalinių vaistų vartojimas
- Išorinės terapijos metodų taikymas
Ku Nje priskiriamas ketvirtai gydymo metodų kategorijai ir yra išorinės terapijos metodų dalis, naudojama tradicinėje Tibeto medicinoje, siekiant išlaikyti ar atkurti organizmo balansą. Kitos išorinės terapijos metodų rūšys yra gydymas karščiu, pagaliuko terapija, taurių terapija, vonios terapija, akmenų ir kriauklių masažas, kompresų naudojimas.
Atjauninančios ir atstančios Ku Nje funkcijos yra minimos daugelyje originalių tibetietiškų tekstų, tokių kaip Bum Shi, Džud ši ir jo komentaruose bei Ton Huang medicinos tekstuose. Šio metodo dėka yra išvalomi toksinai ir padidinamas gyvybingumas, pašaliniami ar palengvinami įvairiausi skausmai, palengvinami nerviniai sutrikimai (nemiga, depresija, nerimas).