Praktika Yuthok Nyingthig

Yuthok Nyingthig yra labai svarbi tradicinės Tibeto medicinos gydytojų dvasinė praktika. Yuthok Nyingthig reiškia “Giliausia Youtok mokymų esencija”. Ši pratktika buvo sukurta siekiant praktikuojantiems gydytojams suteikti medicinos ir dvasinės praktikos vienovės patyrimą. Šis suvokimas atsiranda per harmoningą kūno, proto ir subtiliausių penkių elementų energijų integraciją.

Mokymų ciklas yra pagrįstas Yuthok Nyingthig Šaknies tekstu ir Komentarais.

Istorija

Sakoma, kad Yuthok Yonten Gonpo jaunesnysis (1126-1202) sukūrė “Dvi brangenybes”, o būtent Keturias tantras (Džud ši) ir Yuthok Nyingthig. Šiuos mokymus bei “Dviejų brangenybių” perdavimą jis suteikė savo širdies mokiniui Sumtong Yeshe Zung, kuris tapo šios dvigubos Keturių tantrų ir Yuthok Nyingthig linijos laikytoju.

Šią nenutrūkusią liniją gyd. Nidai Čengtsang perdavė Khenpo Troru Tsenam. Teisę šiuos mokymus perduoti toliau suteikė gerbiamiausias Yuthok Nyingthig ir Tibeto medicinos linijos laikytojas Micho Khedrub Gyatso Rinpoche.

Yuthok Nyingthig šaknies tekstas yra Yuthok dvasinės praktikos ašis. Manoma, jog dvasinės praktikos, joga ir meditacija yra integrali kiekvieno gydytojo ugdymo dalis. Yuthok Nyingthig Šaknies tekste yra šios dalys:

 • Nindro – preliminariosios praktikos
 • Keturios Guru jogos formos su Yuthok
 • Didžioji dalis apie Tibeto medicinos Yantra jogą (fizinius pratimus)
 • Penkiolika skyrių apie mediciną ir patologiją (trijų skysčių sutrikimai, infekcinės ligos, skausmas, traumos, apsinuodijimai)
 • Pilnas vadžrajanos praktikų rinkinys:
  • Khyed Rim – sukūrimo / vystymo praktika (trijų šaknų praktika)
  • Dzog Rim – pabaigimo praktika, informacija apie šešias jogas (tumo, gyulu, Bardo, Povos, sapnų praktikos)
  • Dzog chen – išsilaisvinimas iš samsaros-nirvanos

Kiekvienai iš šių praktikų bus suteikti paaiškinimai, taip pat  bus suteikta informacija kaip šias praktikas integruoti į medicinos praktiką.

Mokymai

Yuthok Nyingthig mokymai pirmąsyk yra prieinami Vakarų šalyse gyvenantiems asmenims. Mokymai bus suteikti per 18 lygių, pradedant nuo Nindro – preliminarių praktikų, Kiekvienas kursų lygis yra pristatamas per aštuonias dienas. Šių mokymų metu svarbu laikytis tokiais atvejais įprastų elgesio taisyklių, tarkime, vegetariškos mitybos visą mokymų laiką. Pedavimas vyks tibetiečių kalba.

Šie mokymai yra atviri tiems besimokantiems, kurie yra tvirtai nusprendę studijuoti ir praktikuoti Tibeto gydymo meną.