SA ČE – Tibetiškoji geomantija

Lygiai kaip Kinijoje yra žinoma FENG ŠUI sistema, taip nuo senų laikų Tibete egzistavo SA ČE – menas harmoningai sukurti savo gyvenamąjį būstą.

Pilnas SA ČE pavadinimas yra SA ČU ME LUNG ŠING GI ČE PA ir reiškia penkių elementų analizę.

SA ČE – tai nepertraukta žinių perdavimo sistema, kuri siejasi su Tibeto medicina. SA ČE žinios senaisiais laikais tarnavo karaliams ir jų ministrams, o dabar yra pasiekiamos kiekvienam. Tibetiškoji geomantija SA ČE suteikia pagrindą žinioms, kaip pritraukti ir išlaikyti laimę, sveikatą, gerovę, santykius su žmonėmis ir turtingumą.

SA ČE nauda

Plačiąja prasme SA ČE kalba apie ekologiją – balansą tarp žmogaus ir jį supančios aplinkos. Siauresniąja prasme SA ČE rūpinasi žmogaus laime: sveikata, gerove, harmoningais santykiais šeimoje ar artimaisiais. SA ČE principai teigia, kad džiaugsmo ir laimės pojūtis priklauso ir nuo gyvenamosios erdvės. Jei gyvenamoji erdvė išplanuota idealiai, joje gyvenantys žmonės jaučiasi pilni jėgų, džiaugsmingi, ramūs ir laimingi. Tibeto medicinos daktarai pataria – jeigu norime gyventi laimingai, sukurti harmoningą, gerovės kupiną gyvenimą, reikia pagalvoti apie vietą, kurioje gyvenate.

SA ČE tekstuose taip pat sakoma, kad laimė, turtingumas, žmogaus sveikata priklauso nuo Žemės. Žemės energija gali daryti įtaką mūsų energijai ir emocijoms. Šis senovinis mokslas analizuoja, kaip landšaftas, forma ir pastatų išdėstymas, vidaus patalpų interjeras ir išplanavimas, apšvietimas veikia mūsų savijautą ir nuotaiką, santykius su aplinkiniais asmenimis. Mes gyvename ant Žemės, todėl esame veikiami jos energijos, o analizuodami pastatą, butą, biurą, sodybos sklypą, susisiekiančias teritorijas, galime nustatyti, kiek harmoninga yra jų įtaka.

SA ČE ir ekologija

SA ČE moko gyventi ir veikti harmoningai su mus supančia aplinka. Tai ypač aktualu šiandieniniame gyvenime – savo planetoje kuriame tokią ekologinę situaciją, kurioje ateityje gyvens mūsų vaikai. Tibeto kultūros kontekste manoma, kad nesant pagarbaus požiūrio į mus supančią aplinką ar kenksmingai elgiantis gamtos atžvilgiu, galimos netgi ligos ar kitos nelaimės.

SA ČE mus moko harmoningo santykio su gamta – juk tai subalansuoja mūsų energiją. O jei mes siekiame harmonijos „slaptajame – energijos – lygmenyje“, protinga naudotis SA ČE patarimais.

SA ČE ir Tibeto medicina

Tradiciškai geomantija siejama su astrologija ir Tibeto medicinos sistema. Tibeto medicinoje vienas asmeninių gydymosi veiksnių yra elgesys ir gyvenimo būdas, kuris siejasi su išorine aplinka, spalvomis, apšvietimu, kurie yra tinkami konkrečiam asmeniui. Esminis principas, kuris apibrėžia Tibeto mediciną, yra balanso siekimas ir jo išlaikymas. SA ČE metodų pagalba galime išanalizuoti išorines aplinkas – pastatus, kuriuose gyvename, patalpas, kuriose būname. Todėl Tibeto medicina naudojasi SA ČE principais, kurių dėka siekia sukurti palankią aplinką asmeniui ir jo šeimos nariams.

SA ČE ir psichologija

Geomantijos menas turi įtakos ir ateičiai. SA ČE teigia, kad pozityvi gimimo vietos energija yra labai svarbi ką tik gimusiam žmogui ir jo tolimesniam gyvenimui. Gimimo metu gauta pozityvi aplinkos energija su mumis lieka visą gyvenimą. Mūsų dabartis yra susijusi su praeitimi, ir jei žmogus turi sunkumų, susijusių su vaikystės patirtimis ar kitais gyvenimo tarpsniais, rekomenduojama SA ČE atlikti toje vietoje, kurioje tuo metu buvo gyvenama. O taip pat galima išanalizuoti ir būsimą gyvenamą vietą, kurioje žmogus nori ar planuoja gyventi.

Tibeto SA ČE padeda šiais atvejais, kai siekiate:

  • Sustiprinti savo sveikatą, tarpusavio ryšius, laimę ir klestėjimą
  • Balanso, kuomet mūsų kūnas jaučiasi kupinas gyvybinės jėgos ir sveikatos
  • Apsisaugoti nuo neigiamų įtakų bei kliūčių, susijusių su gyvenama aplinka, sustiprinti teigiamus aspektus ir ištaisyti esamus trūkumus
  • Nustatyti tinkamiausias erdves darbui, miegui ar kitoms svarbioms veikloms. Parinkti tinkamą apšvietimą bei interjere vyraujančias spalvas
  • Parinkti tinkamiausius nekilnojamojo turto objektus, kuriuos ketinate pirkti ar nuomoti
  • Parinkti tinkamą vietą namo statybai ir suplanuoti vidaus patalpas (tinkama įėjimo vieta, langų, virtuvės, miego, darbo erdves)